Rehabilitacja kręgosłupa

   W dzisiejszych czasach schorzenia kręgosłupa są najbardziej rozpowszechnioną dolegliwością i dotyczą praktycznie każdego człowieka. Pomimo różnorodności preparatów farmakologicznych oraz zastosowania najnowocześniejszych metod leczenia liczba chorych na osteochondrozę i skoliozę wciąż wzrasta.

   Zmiany w kręgosłupie zaczynają się już we wczesnym okresie rozwoju, szczególnie w okresie przedszkolnym, pogłębiają się w wieku szkolnym oraz okresie dojrzewania, a kończą się w wieku dorosłym w postaci klinicznych objawów osteochondrozy.

   Przy odkształceniach kręgosłupa zostają naruszone funkcje wegetatywnego układu nerwowego, płuc, serca, wątroby, nerek, pojawiają się choroby ginekologiczne, pogarsza się ostrość widzenia, występują zawroty i bóle głowy. Choroby związane z zaburzeniami funkcjonowania powyższego układu i organów stały się nieodłączną częścią życia każdej rodziny. Dlatego też jednym z najbardziej aktualnych problemów współczesnych czasów jest poszukiwanie skutecznych oraz tanich metod i środków przywracających zdrowie na szeroką skalę.

   W Centrum Medycyny Niekonwencjonalnej stosujemy różne metody rehabilitacji kręgosłupa między innymi:

Kręgosłup jest podstawą życia i nie warto czekać na ból. Już teraz zacznijcie mu zapobiegać!